Kérjen egyedi árajánlatot!

Megbízhatóság - garancia

3D látványtervezés szaunájáról

Több mint 15 év tapasztalat

Akusztikus terápia

A zenét ősidők óta a gyógyítás eszközeként használják

Ismerje meg a pihenés élményét a zene segítségével, a saját otthoni spájában!

„A zene erkölcsi törvény. Lelket kölcsönöz a mindenségnek, szárnyat az elmének, szállni tanítja a képzeletet, bájt ad a szomorúnak, derűt és életet mindennek.” (Platón)

A zene gyakran kapcsolódik a hangulathoz, de emellett olyan fiziológiai folyamatokat is befolyásol, mint a szívverés és a légzés, valamint serkenti az endorfinok felszabadulását. Minden zenei forma rendelkezhet terápiás hatással, bár az ember saját kultúrájának zenéje lehet a leghatékonyabb. A kínai orvoslás szerint az öt belső szervnek és meridiánrendszereknek megfelelnek bizonyos zenei hangok, amelyek segítségével ösztönözhető a gyógyulásuk.

A zenetípusok aszerint differenciálódnak, amilyen idegrendszeri stimulációt kiváltanak. Például a klasszikus zene kényelmet és kikapcsolódást nyújthat, míg a rockzene kellemetlen érzést válthat ki. A zene terápiás hatásait részben a fájdalomküszöb felemelésével fejti ki.

A zenét ősidők óta a gyógyítás eszközeként használják, ez megjelent görög filozófusok, mint Pythagoras, Arisztotelész és Platón írásaiban is. Különböző kultúrák bennszülött csoportjai is évszázadokon át használták a zenét a hagyományos gyógyítás fokozására. A zene gyógyító hatására való utalások az ősi indián képírásokban, afrikai sziklarajzokon és más ősi feliratokon is megjelentek. A gyógyító dalok és a zene szájhagyomány útján is világszerte öröklődött.

A buddhista szerzeteseknél és az indiai jógiknál nagy hagyománya van, hogy az énekeket a fizikai és mentális állapot megváltoztatására használják. A hagyományos kínai orvoslás gyakorlói a zenét gyógyításra használják.

Egyes kutatók úgy vélik, hogy a „modern” zeneterápia az 1700-as évek özepén kezdődött, amikor Louis Roger megírta „A Treatise on the Effects of Music on the Human Body” című művét. Mások szerint a zeneterápia modern tudománya a 20. század elején kezdődött, a sebesült katonák kezelésével a világháborúk idején és utána. A betegek visszajelzései hozzájárultak a gyakorlat növekedéséhez és a a zene klinikai hatásai széles körű tudományos kíváncsiságra tettek szert.

A zenét régóta használják a fizikai, érzelmi, kognitív és szociális jóllét befolyásolására, valamint az életminőség javítására, mind az egészséges emberek, mind a fogyatékkal élők vagy betegek estében. INUA kabinjainkban a WHD vibrációs hangerősítő rendszer segítségével megtapasztalhatja, amint Ön is vibrációs testté válik és a zene Önön keresztül rezonál. A zene gyógyító frekvenciájának hallgatása valójában egy természetes, jelentudatos módszere a stresszoldásnak.

A terápia állhat akár zenehallgatásból vagy zenélésből, zeneterapeuta jelenlétével vagy anélkül.

Pihenés, stressz, szorongás

A relaxációs válasz egy fiziológiai állapot, amely felgyorsítja a test számos öngyógyító folyamatát. A pihenés eredménye a csökkentett szívritmus, vérnyomás és feszültség, valamint számos más, jótékony hatású változás. A zeneterápia elősegíti a relaxácót.

Fájdalom

A zeneterápia sok fajta fájdalommal szemben segítséget nyújthat, elsősorban azon képességének köszönhetően, hogy javítja a hangulatot, ösztönzi a relaxációt és növeli a fájdalomküszöböt. A legtöbb kutatás pozitív eredményeket mutat.

A zenének jótékony hatása van a gyerekekre

Gyermekek fejlődése

Bizonyított tény, hogy az anyaméh felé játszott zene a terhesség késői szakaszában a gyerekek zene iránti nagyobb fogékonyságát eredményezheti a születés után. A nyugtató zene segíthet az újszülöttek pihenésében és hatására kevésbé lesznek izgatottak. A zenének kitett koraszülötteket fokozott étvágy, fokozott súlygyarapodás és a stimulációkkal szemben fokozott tolerancia jellemzi. A kezelés lecsökkent szívfrekvenciát és mélyebb alvást is eredményezhet.

Alvásminőség

Az idősebb felnőtteknél a zene lényegesen jobb alvásminőséget, valamint hosszabb alvásidőt, nagyobb alváshatékonyságot eredményezhet, rövidebb időre van szükségük az elalváshoz, kevesebb alvászavar és nappali zavar lép fel náluk.

Szívbetegségek

A zeneterápia csökkentheti a fájdalmat és a szorongást a szívműtéten áteső felnőtteknél, bár a pulzusszámot és a vérnyomást nem feltétlenül javítja. A gyermekeknél javíthatja a pulzusszámot és a légzést, valamint csökkenti a fájdalmat.

E cikk a Natural Standard adatbázis információi alapján készült. Ha többet szeretne megtudni az akusztikus terápiáról, kérjük, böngésszen a tudományos cikkeink között.

Olvasson többet a szauna jótékony hatásairól is!

Keressen minket bizalommal!

Székhely:

 

Radnóti utca 8.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08

 

Levelezési cím:

Rózsa Ferenc utca 17-19.

H-9178 Hédervár

Magyarország

Gyártóüzem és bemutatóterem

 

Rózsa Ferenc utca 17-19.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08

Gyártóüzem 

 

Boldogasszony sor 15.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08