Kérjen egyedi árajánlatot!

Megbízhatóság - garancia

3D látványtervezés szaunájáról

Több mint 15 év tapasztalat

2017
jan
31

Szauna, a csendes gyógyító

A hideg, téli, egyhangú szürke napokat kevés dolog dobhatja fel jobban, mint egy kiadós szaunázás. Hazánkban is igen népszerű a skandinávok kedvence, gyakorlatilag az összes wellness központban találni szaunát. Az edzőtermek előszeretettel áldoznak erre a megfizethető luxusra vendégeik számára, és egyre többen szereltetnek otthonukba is. De hogyan is használjuk megfelelően?

A csend gyógyít

Eredetileg meztelenül szokás szaunázni, hogy a teljes bőrfelületet egységesen érje a hő, és izzadni tudjon. Ez azonban a wellnes- és edzőtermekben nehezen kivitelezhető, így legtöbbször fürdőruhában, esetleg egy test köré csavart törölközőben mennek be izzadni az emberek. A törölköző használata sok esetben kötelező, a papucsot pedig kint kell hagynunk. Nem érdemes gyűrűt és ékszereket viselni.

Éhgyomorral ne üljünk be, annak igen rossz vége lehet, érdemes előtte legalább egy órával enni valamit. Semmiképp sem kezdjünk ittas állapotban vagy másnaposan szaunázni, annak is rosszullét lehet a vége. Előtte érdemes meleg lábfürdőt venni, hideg lábnál a test hőközpontjának védekező mechanizmusa indul be és jóval nehezebben izzadunk.

Alapszabály, hogy kényelmesen üljünk, ne mozogjunk bent és ne hangoskodjunk, ne zavarjuk a többieket. Van olyan budapesti gyógyfürdő, ahol a szauna mellé azt írták: „A csend gyógyít”. Több nyilvános szauna ajtaján pedig arra kérik a vendégeket, hogy ne politizáljanak.

A szauna csendje gyógyít

Zuhany előtte és utána is

Mielőtt forróságra adjuk a fejünket, érdemes letusolni, hogy a bőrön lévő szennyeződésektől megtisztuljunk. Ha szeretnénk, hogy minél előbb elkezdjünk izzadni, töröljük magunkat szárazra.

Egyszerre maximum 10-15 percet szabad bent tölteni, kezdőként pedig még kevesebbet, ütemesen szoktassuk testünket az újdonsághoz. Érdemes a bent töltött idő alatt egyszer-kétszer kinyitni az ajtót, és a törölközővel friss levegőt juttatni a helyiségbe.

Miután végeztünk, nem feltétlenül kell rögtön beugrani a merülő medencébe vagy a hideg vízbe. Előbb vegyünk egy langyos zuhanyt. A rutinos finnek télen gyakran a hóba ugranak, így hűtik le magukat. Legjobb a szabad levegőn lehűlni az oxigénfelvétel miatt. Egy nap maximum négyszer-ötször ajánlott a szauna használata. 

Babák, kisgyerekek, kamaszok a szaunában
2018
júl
17

Babák, kisgyerekek, kamaszok a szaunában

Szaunázhatnak-e a gyerekek?

A szaunázás nincs korhatárhoz kötve, de nemzetenként eltérően gondolkoznak erről. A németek szerint négy hónapos babával már igénybe vehetjük az úgynevezett babaszaunákat. A finnek születésüktől halálukig szaunáznak.

Tovább »

Kültéri szauna betonalap nélkül, hogyan?
2018
dec
05

Kültéri szauna betonalap nélkül, hogyan?

A talajcsavar használata

Szeretne egy kültéri szaunát, ám sok a probléma lenne a megvalósítással? Betonozás, földelhordás, várakozás… Mi ajánlunk egy sokkal egyszerűbb megoldást.

Tovább »

Mi nem csak beszélünk a környezetvédelemről!
2023
már
22

Mi nem csak beszélünk a környezetvédelemről!

A természetes élőhelyek nélkül nemcsak azt a csodálatos biológiai sokféleséget veszítenénk el, amely egyedivé teszi őket, hanem azt a létfontosságú ökoszisztémát is, amelytől mi, emberek függünk..

Tovább »

Keressen minket bizalommal!

Székhely:

 

Radnóti utca 8.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08

 

Levelezési cím:

Rózsa Ferenc utca 17-19.

H-9178 Hédervár

Magyarország

Gyártóüzem és bemutatóterem

 

Rózsa Ferenc utca 17-19.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08

Gyártóüzem 

 

Boldogasszony sor 15.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08