Kérjen egyedi árajánlatot!

Megbízhatóság - garancia

3D látványtervezés szaunájáról

Több mint 15 év tapasztalat

Fény- és színterápia

A különböző színeknek más-más hatása van

A színterápia egy olyan kezelési módszer, amely az elektromágneses sugárzás látható spektrumát (színt) használja a jólét elérésére és betegségek gyógyítására.

A színnel kapcsolatos orvostudomány éppoly hosszú történelemmel rendelkezik, mint bármely másik orvostudomány. A fényterápiát alkalmazták az ókori Egyiptomban, Görögországban, Kínában és Indiában is. Az egyiptomiak a napfényt, valamint a színt a gyógyításhoz használták. A szín gyógymódként való vizsgálata már i.e. 2000 körül megkezdődött. E korszak emberei kétségtelenül nem voltak tudatában a szín gyógyhatásait illető tudományos tényeknek, de biztosan hittek azok gyógyító erejében.

A tudósok, akik a színt és a fényt széles körben tanulmányozták, elismerik, hogy a színek érzelmi reakciókat váltanak ki az egyénekből és hatással vannak közérzetükre. Mostantól a napi kezelését az INUA szaunákban, infrakabinokban, vitáriumokban vagy sókabinokban végezheti, miközben egy rendkívül hatékony fényterápiás panel változtatja a színeit, piros, kék vagy zöld, és még sok más árnyalattal. Elképesztő, hogy a különböző színek kiválasztásával mennyire hatással lehet a hangulatára és javíthatja a közérzetét.

Itt a bevezetés négy fő színünkről:

A Piros az erő és a tűz színe. A vörös színt az élethez és a szenvedélyhez is társítják. Testélénkítő hatást tulajdonítanak neki.

A Sárga a nap színe, és a színspektrum meleg végén található. A sárga vidító és lelkesítő szín.

A Zöld a természet elsődleges színe, és a legmegnyugtatóbb az összes szín közül. A zöld szín fontos a belső harmónia szempontjából és ideális a nyugalom visszaszerzésére.

A Kék az ég és a tenger színe. Egy kellemes hangulat megteremtésével a kék szín pihentető hatással van a szervezetre. A kék szín segít egyenletesen és mélyeket lélegezni, ellazít, megnyugtat és csillapító hatású. Ezen felül enyhülést nyújthat álmatlanság és a stressz esetén.

Az ókori egyiptomi mitológia szerint a színterápia művészetét Thot isten fedezte fel. A hermetikus hagyományok, az ókori egyiptomiak és a görögök színes ásványokat, köveket, kristályokat, kenőcsöket és színezékeket és festett, különböző színárnyalatú szentélyeket használtak gyógymódként. Az ősi ájurvédikus orvos, Charaka, aki az i.e. hatodik században élt, a napfényt ajánlotta a különféle betegségek kezelésére. Az ókori Görögországban a szín fizikai természete volt a meghatározó. A szín fontos volt a gyógyulás érdekében, amihez az egyensúly visszaállítása is szükséges volt. Ruhadarabokat, olajokat, tapaszokat, íreket és kenőcsöket használtak a betegségek kezelésére.

Avicenna (980) fejlesztette ki a színek használatával való gyógyítás művészetét. Világossá tette, hogy a színek létfontosságúak, mind a diagnózis, mind a kezelés esetében. Pleasanton (1876) csak a kék színt használta, és megállapította, hogy a kék szín az első orvosság sérülések, égés vagy fájdalom esetén. Megállapításai szerint a szín hatása a növényekre, állatokra és az emberekre is kiterjed.

A sarki fény csodálatos színei

Több területet, amit a múltban figyelmen kívül hagytak, Edwin Babbitt (1942) hangsúlyozott ki. Babbitt egy átfogó elméletet mutatott be a színnel történő gyógyításról. A vörös színt a vér és kisebb mértékben az idegek stimulánsaként azonosította; a sárgát és narancssárgát az ideg stimulátoraiént; a kék és a lila szerinte valamennyi szervre nyugtató és gyulladásgátló hatással rendelkezik.

Ennek megfelelően Babbitt a vörös színt a bénulás, a fizikai kimerültség és a krónikus reuma ellen; a sárgát mint hashajtó, hánytató és a légzési nehézségek ellen; a kéket a gyulladásos betegségek, isiász, agyhártyagyulladás, idegrendszeri instabilitás, fejfájás, ingerlékenység és napszúrás kezelésére javasolta. Azt is kijelentette, hogy „az összes létfontosságú szerv közvetlen kapcsolatban van a bőrrel az artériákon, ereken és a hajszálereken keresztül, és így a színes sugarak hatással lehetnek az egész véráramra a vérkeringésen és a méreganyagok eltávolításán keresztül”.

Ghadiali (1927) fedezte fel azokat a tudományos elveket, amik magyarázatot nyújtanak arra, hogy az egyes színes sugarak miért és hogyan vannak különböző terápiás hatással a szervezetre. Felfedezte, hogy van egy egyedi szín-, vagy energiarezgés, ami vagy megnyugtatja vagy stimulálja az energiafolyamot egy speciális szerv felé, ami egy természetes biokémiai reakciót vált ki. Azáltal, hogy ismerjük a különböző színek hatását a különböző szervekre és rendszerekre a szervezetben, alkalmazni tudjuk a megfelelő színt, amely kiegyenlíti az adott, abnormális működésű vagy állapú szerv működését. Ha ez az egyensúly felborul, mentális és fizikai problémák lépnek fel. A színterápia tudományának célja a betegségek gyógyítása, a test színenergia-egyensúlyának visszaállításával.

Egészen a mai napig számos kutató tanulmányozta a színterápia fiziológiai és pszichológiai hatásait és forradalmasította annak alkalmazását. A bemutatott elméletek és az egész világból származó kutatási munkák között nem találhatók ellentétek.

Az úttörő kutatások eredményeként különböző új technikákat fejlesztettek ki az elmúlt évtizedekben. Ma már tudjuk, hogy a színek nagy hatással vannak ránk minden – fizikai, mentális és érzelmi – szinten. A színterápiát ma például a koraszülöttek, a rák, az anorexia, a bulimia, az álmatlanság, az alkohol- és kábítószer-függőség, a szezonális affektív zavar és reumás ízületi gyulladások kezelésére alkalmazzák.

A színterápia terápiás koncepciója

Minden élőlényt ér fény, amely hatással van az egészségi állapotára. Az emberi test a színterápia tanítása szerint alapvetően színekből áll. A test a színek által jön létre, a testet a színek stimulálják és a színek felelősek a szervezetben lévő rendszerek helyes működéséért. Az összes szervnek és testrésznek saját egyedi színe van. Minden szerv, sejt és az atomok is energiaként léteznek, és megvan a saját frekvenciájuk és vibrációs energiájuk. Minden szervünk és az energiaközpontunk rezeg, és harmonizál a színek frekvenciáival. Amikor az egyes testrészek ezektől a rezgésektől eltérnek, akkor feltételezhetjük, hogy a test vagy beteg, vagy legalábbis nem működik megfelelően. A vibrációs technika (fényterápia) vibrációs arányai olyanok, hogy egyensúlyba hozzák a szervezet elváltozott energiaszintjét. Mert minden szervnek van egy energiaszintje, amin az a legjobban működik. Az ettől való eltérés patológiához vezethet, míg az egyes szervek megfelelő energiaszintjének helyreállítása gyógyulást idéz elő a testben.

A színek tulajdonképpen keskeny sávjai a kozmikus elektromágneses energiaspektrumnak, amit az emberek látható színskálaként ismernek. Ezek a vörös, zöld, kék és ezek együttes származékaiból állnak, amelyek az az ultraibolya és az infravörös energia és vibráció határai közé eső, érzékelhető színeket hoznak létre. Ezek a vizuális színek, egyedi hullámhosszukkal és rezgésükkel, ha a fényforrásal és a megfelelő károsodott szervvel vagy rendszerrel érintkeznek, biztosítják a szükséges gyógyító energiát a szervezet számára. A színek elektromos impulzusokat és mágneses áram- vagy energiamezőket generálnak, amelyek elsődleges aktivátorai a biokémiai és hormonális folyamatoknak az emberi szervezetben; valamint stimulánsok és nyugtatók a szervezet és a szervek kiegyensúlyozásához.

A fenti szöveg az alábbi cikken alapul:

Samina T. Yousef Azeemi and S.Mohsin Raza: “A critical Analysis of Chromotherapy and Its Scientific Evolution”. 2005: 481 – 488. In: “Evidendance Based Complementary and Alternative Medicine”. 

További tudományos referenciák

Olvasson többet a szauna jótékony hatásairól is!

Keressen minket bizalommal!

Székhely:

 

Radnóti utca 8.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08

 

Levelezési cím:

Rózsa Ferenc utca 17-19.

H-9178 Hédervár

Magyarország

Gyártóüzem és bemutatóterem

 

Rózsa Ferenc utca 17-19.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08

Gyártóüzem 

 

Boldogasszony sor 15.

H-9178 Hédervár

Magyarország

HU 25346691-2-08